فیلتر شنی

فیلتر شنی

فیلترشنی به نوعی طراحی شده که در زمینه های. مختلف به منظور فیلتراسیون و تصفیه آب یا پساب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما عمده کاربرد فیلترشنی در استخر ها می باشد که در ادامه به ساختار این تجهیزات اشاره خواهیم داشت.یکی از ساده ترین فیلتر های مورد استفاده در تصفیه آب استخر فیلترشنی sand filter  است. دلیل کاربرد گسترده ی این مدل از فیلترها ماندگاری بالا و نگهداری آسان آنها می باشد. این فیلترها دارای یک محفظه یا تانک تهیه شده که عمدتا جنس آنها از فایبر گلاس و یا فلزی می باشد. و درون آن از شن و سنگریزه پر شده که جنس آنها عمدتا از جنس سیلیس می باشد.

فیلترشنی

پمپ تصفیه استخر، آب آلوده را از طریق ورودی فیلتر به داخل محفظه هدایت می کند. با عبور آب آلوده حاوی ذرات معلق از درون لایه ها، به ترتیب در لایه های بالایی ذرات درشت تر ، و در ادامه ذرات ریزتر به دام می افتند.، به طوریکه در آخرین لایه و نزدیک به کف محفظه فیلترشنی آب تقریبا بدون آلودگی و کاملا شفاف از شیر خروجی به مدار آب استخر بازگردانده میشود. لایه های درونی فیلتر به نوعی طراحی شده که ذرات با ابعاد 20 میکرون و یا بزرگتر را از آب جدا می سازد. جنس شن و سنگریزه ها معمولا از جنس سیلیس انتخاب می گردد. سیلیس دانه ای زبر و غیر مسطح هستند که به دلیل همین ساختار توانایی به دام انداختن شن، آلودگی ها و خاک را دارند و اجازه عبور به لایه های زیری دستگاه را نمی دهند.

مقاله :  بهینه سازی دیگ بخار

فیلترشنی استخر به نوعی طراحی شده. که توانایی حذف و فیلتراسیون هیدروکربن ها ، رسوبات ، فلزات و سایر. مواد معلق موجود در آب را دارا می باشد، با عبور. آب آلوده از فیلتر تصفیه و بازگشت آب زلال توسط پمپ. آب به مدار استخر ، بعد از مدتی دانه های سیلیس موجودًً در محفظه دچار فرسایش شده و کارایی خود را از دست می دهد، همچنین ذراتی که در لایه های فیلتر شنی به دام افتاده اندروی کیفیت و مقدار آب خروجی و عمل فیلتراسیون تاثیر گذار می باشد به همین دلیل دستگاه برای خروج آب زلال با فشار بیشتری مواجه می شود . برای کنترل کیفیت و عملکرد لایه های درون فیلتر از یک گیج فشار. روی فیلترشنی بهره می برند تا وضعیت داخل محفظه را به کاربر اطلاع دهند. و زمان شستشوی معکوس یا بک واش را مشخص می نماید.

جهت مشاوره با تیم فنی بخار شعله خراسان تماس بگیرید:

09128978600

09152073141

05135415050

مطالب پیشنهادی:

هیتر هوای گرم

سختی گیر آب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.