دیگ آبگرم و آب داغ

دیگ آبگرم و آبداغ

بویلر آبگرم و آبداغ ماشین سازی بخار شعله خراسان از ظرفیت 50 هزار کیلو کالری در ساعت .تا 5 میلیون کیلو کالری در ساعت به صورت افقی تولید می گردد. طراحی این بویلر ها به صورت دو پاس کوره برگشتی.، سه پاس Wet Back و سه پاس Dry Back است که با توجه به ظرفیت مورد نیاز قابل اجرا می باشد.

دیگ آبگرم و آبداغ بخار شعله خراسان بر مبنای استاندارد. بین المللی BS855. و استاندارد ملی isiri7911 توسط متخصصین فنی طراحی و تحت نظارت مهندسین.. واحد نظارت بر ساخت محصولات با بالاترین .دقت و با بهره گیری. از بهترین متریال تولید می شود. فاکتور هایی مانند مصرف بهینه و راندمان بالا.، سهولت در تعمیر و نگهداری. از ویژگی های ممتاز بویلرهای آبگرم ماشین سازی بخار شعله می باشد.

طراحی ویژه بویلر های آبگرم و آبداغ بخار شعله در مدل های سه پاس وت. بک به گونه ای می باشد. که کوره اصلی خارج از مرکز قرار داشته. و در پایین محور عمودی دیگ جای می گیرد. کوره فرعی در انتهای دیگ تعبیه شده. و بخش عقب آن را کاملا مرطوب می نماید. و همچنین در ایجاد توربولانسی جریان نقش موثری را ایفا می کند. این نوع طراحی تاثیر بسزایی در افزایش راندمان و طول عمر دیگ دارد.

در این دیگ ها به دلیل وجود Manhole و Headhole های متعدد، دسترسی. به سطح تیوب ها را میسر کرده است. که این امر سرویس رسوب زدایی و تعمیر را برای مصرف کننده آسان می کند.

مقاله :  دیگ بخار عمودی

کاربرد دیگ آبگرم و دیگ آبداغ

بویلر آبگرم و آبداغ برای مصارف گرمایشی و مصرفی (بهداشتی) طراحی و تولید می گردد.

آب گرم مصرفی: جداره داخلی این دیگ ها توسط چند لایه رنگ های زینک ریچ و اپوکسی  پوشش داده می شود. که از اکسید شدن فولاد جلوگیری می کند. این پوشش ها کاملا بی ضرر برای بدن می باشد. طراحی بویلرهای ابگرم مصرفی با استفاده از ورق های گالوانیزه. و استنلس استیل نیز امکان پذیر می باشد که بنا به سفارش مشتری ساخته می شود.

سیستم گرمایشی : این دیگ ها با ظرفیتهای مختلف جهت تامین گرمایش مورد. نیاز برای مصارف مختلف، قابل طراحی و ساخت می باشد.

مزایا و مشخصات فنی

 1. ساختار این دیگ ها مطابق با استاندارد بین المللیBS855 و استاندارد ملی  isiri7911 میباشد.
 2. فولاد مصرفی در ساخت بدنه بویلرهای واحد صنعتی بخار شعله اعم از کوره ، محفظه برگشت و تیوب شیت ها از نوع ورق آتشخوار DIN17155-17Mn4 می باشد. تیوب های حرارتی از نوع آتشخوار بدون درز DIN17175-St35.8 بوده و دارای گواهینامه تأیید کیفیت (گواهی آنالیز شیمیایی و تست مکانیکی) میباشد.
 3. با توجه به فایرتیوب بودن سیستم، عملیات بهسازی دیگ پس از سپری شدن عمر مفید آن،تنها با تعویض لوله ها و رسوب گیری محفظه صورت میپذیرد.
 4. الکترود های مصرفی از نوع E6010 و E7018 می باشد جوشکاری در پاسهای ریشه ایی با الکترود سلولزی 6010 و مراحل بعدی با الکترود قلیایی 7018 تحت پیش گرم مناسب با دمای 300-250 درجه سانتی گراد انجام میشود.
 5. این دیگ ها با ظرفیت های50 کیلوکالری تا 5 میلیون کیلوکالری در ساعت قابل طراحی و ساخت میباشند.
 6. فشارکار : 4 تا 10 بار
 7. مشعل بنا به خواست مشتری می تواند گازسوز، گازوئیل سوز و یا دوگانه سوز باشد.
 8. ایزولاسیون از  پشم سنگ (ROCK WOOL) با دانسیته 80 می باشد
 9.  پوشش نهایی از ورق استنلس استیل می باشد .
 10. مجهز به ابزار کنترلی دقیق و تمام اتوماتیک مدرن میباشد
 11. دارای استراکچر اپراتور برای دسترسی آسان به تجهیزات و شیرآلات
 12. کلیه جوشکاری ها توسط جوشکاران مجرب و تایید صلاحیت شده و بر اساس WPS و PQR مورد تایید اداره استاندارد انجام می شود.
 13.  جوش ها در حین فرایند ساخت توسط واحد کنترل کیفیت و همچنین نماینده رسمی شرکت بازرسی ( مورد تایید اداره استاندارد) تحت بازرسی ( RT , MT , VT, UT ) قرار می گیرد. و در نهایت پس از تکمیل شدن مونتاژ و جوشکاری ، دیگ با فشار 1/5 برابر فشار طراحی توسط بازرس تست هیدرواستاتیک می شود. و پس از تایید نهایی گواهی و پلاک استاندارد برای دیگ صادر می گردد.
مقاله :  دیگ آبگرم و آبداغ

تجهیزات و ابزار دقیق دیگ آبگرم و دیگ آبداغ

 • مشعل
 • پمپ سیرکوله آب
 • ترمومتر
 • شیر خروجی آبگرم
 • ترموستات مستغرق
 • مانومتر (نشان دهنده فشار)
 • شیر ورودی آب
 • ترموستات اگزوز
 • شیر اطمینان
 • شیر تخلیه (بلودان)
 • مدار فرمان

جهت مشاوره با تیم فنی بخار شعله خراسان تماس بگیرید:

09128978600

09152073141

05135415050

1 پاسخ

تعقیب

 1. […]  دیگ های آبگرم و آبداغ به دو صورت، چدنی و فولادی ساخته می شوند. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.